Wpisz login i hasło, następnie kliknij zaloguj się.

Kliknij zarejestruj się by założyć konto na doop.pl




Interviews
Forum
Ateliers
Articles
Our artists
Events
Publication

- Tancerka -  - Akt - akt BLACK BEAUTI  ART PANORAMA RUMI NIOCZYWISTA
Shocking collection of body parts. Hey, too bad we can...
No, rzeczywiscie cos tutaj nie dziala z powiekszeniem...
Jest to nota dla naszej administracji Doop.Pl ; niestety...

Art gallery, paintings, sculpulture, free archive for every one.

Outstanding
Painting and Graphick
Stained glass
Sculpture
Other
PC Graphick
 
Inform about news:
 
 
Art Gallery - paintings, sculpulture.

Art Gallery promote
young artist. Give
no limited access to
put your paintings,
sculpulture in
our website.
We give you
free website aswell.
www.
YourName.doop.com
 
About artist
 
Limbonik70
: Ryszard Skwarczyński
: http://www.ryszardskwarczynski.doop.pl
: 2008-03-19 10:58:57
:

Artysta malarz. Ukończył ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach. Uczestniczył w wystawach organizowanych w kraju i za granicą: Katowice, Warszawa, Vallenciennes, Myślenice, Poznań, Villecroze, Bytom, Bielsko Biała.

Obecnie zajmuje się malarstwem i grafiką komputerową.

 
"- Głaz -"
"- Cios -"
"- Sterowiec -"
"- Pokusa -"
Comments
 
2018-01-22 13:15:49
Pilu, dziękuję za życzenia noworoczne.W odpowiedzi na twoje pytanie dotyczące moich obrazów w collagu...Będąc na ASP powstały prace w technice collagu na tekturach formatu A4 lub A3, chodziło wtedy o to żeby struktura collagu poprzez naklejanie kawałeczków papieru dała ten zamierzony efekt.Po skończeniu ASP powstało wiele nowych obrazów w technice collagu na dużych a później małych formatach wykonanych na płytach pilśniowych oprawionych w ramki.Po tych doświadczeniach postanowiłem jeszcze zrealizować cykl składający się z ponad kilkunastu obrazów na dużych formatach,ponieważ pojawiły się nowe tematy dostosowane do techniki collagu,zmieniła się koncepcja i technologia.Nowy styl wykreował się z czasem,no i chodziło również o swobodę interpretacyjną,oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.Po tych innowacjach technologicznych z zastosowaniem odpowiednich farb,tą technikę collagu można nazwać mieszaną.Malowanie form od falistych,ostrych i dynamicznych stało się sprawą ważną a naklejanie i nawarstwianie kawałeczków wycinanego,wydzieranego papieru dało również ten zamierzony efekt strukturalny,oraz zastosowanie mrocznej tonacji i kolorystyki.To doświadczenie było potrzebne,stworzyły się nowe możliwości.Pilu, tymi obrazami w technice collagu zakończyłem jakiś etap mojej twórczości,gdzie chodziło mi przede wszystkim o zrealizowanie określonej koncepcji,która nie mogła być inna.W tym moim przedśięwzięciu chodziło również o to żeby osiągnąć zamierzony cel,poza tym chciałem zrozumieć czym jest sztuka, o co tak naprawdę chodzi i czy miało sens pójść w takim a nie innym kierunku.Pilu życzę wielu udanych obrazów.Pozdrawiam Smile
PIL 2018-01-19 04:31:14
Z najlepszymi zyczeniami w nowym roku 2018. Chcialem sie zapytac od jak dawna malujesz tego rodzaju obrazy na plytach. Na przyklad te wielkie collages ?
BAUHAUS 2018-01-02 00:31:08
Happy New Year to you and yours ! Dzięki za pozytywne komentarze do moich bardzo skromnych prac, to cieszy. Szkoda tylko, że zamilkłeś "na dobre" i nie wystawiasz już nic tutaj, lecz pamiętaj, że byłeś wielką inspiracją - tak malarską, jak i komp-graficzną ! Dzięki tobie odkryłem wiele nowego w sztuce, czego wielu innych nie docenia i przegapiło na codzień. Bowiem tylko prawdziwy artysta potrafi dostrzegać piękno i czuć przekaz treści oraz czytać "pomiędzy liniami"; jak ty i ja potrafimy - z tym, że ty posiadasz większe umiejętności. W dalszym ciągu będę tutaj wystawiał, choć pobiłem już swego rodzaju "rekord" - ponad 860 sztuk w tej galerii. Jest jeszcze wiele do zrobienia; tych mniej i bardziej trafnych decyzji do dokonania. Jak Vincent, który choć nie sprzedał za życia żadnego obrazu, to jednak zawzięcie tworzył: dla dobra ludzkości - jak się okazało ( nie mówiąc o bankierach i milionerach !) Szkoda, że nie wystawiasz tu swoich olejnych prac i tych w akrylu, oczywiście oprócz słynnych grafik komputerowych. Wierz mi, czekamy na wszystkie twoje prace ! - Pozdrowienia, Ziggy.

BAUHAUS 2017-01-12 16:19:11
Wiele nowoczesnych, unikalnych i bardzo ciekawych prac w nowym stylu. Dziękuję za inspiracje. ;) Smile
PIL 2016-12-31 22:56:02
Szczesliwego Nowego Roku 2017 ! Smile
bea 2016-12-28 21:43:39
Dziękuję za piękne życzenia ..oby się spełniły..i dla Ciebie Ryszardzie -wszystkiego , co chciałbyś , by Ci się spełniło -pieknie i kolorowo...(wybacz-dopiero dziś po tygodniu choroby właczyłam komputer)Pozdrawiam ciepło Smile
BAUHAUS 2016-12-26 05:57:35
~ Very Merry Christmas and a Happy New Year to You ~
BAUHAUS 2016-03-25 18:58:47
Dziękując Ci za wszelkie dobre słowo ~ życzę Tobie i twej Rodzinie wszystkiego naj-najlepszego z okazji Wielkanocy. Smile Smile ;)
PIL 2016-03-19 22:10:40
- nie ma sprawy; pozdro ! Very Happy ....
BAUHAUS 2016-01-03 10:04:17
Ryszardzie, dziękuje Ci bardzo za Twą serdeczność i wspaniałe życzenia Nowo-Roczne . Cóż, i ja pragnę Tobie i całej Twej rodzince życzyć dosiego, zdrowego i szczęśliwego Roku ~ 2016 ! ~ Pozdrawiam i oczekuję wielu następnych dzieł z Twojej strony. ;)
Very Happy Very Happy Very Happy
Next




You must be logged in to add comment
 
 

Title:

- Wolność -


Category:

Oil-paint / Other


Author: Ryszard Skwarczynski
Size: 200 x 142
Description: olej , płótno
Visits: 11509
Average mark: 6 / 2 votes



Give your mark:


Show big


BAUHAUS 2014-05-16 15:17:59
. . . .

- Dzieło .


You must be logged in to add comment
Startuj DOOP.PL | Dodaj do ulubionych | Poleć nas znajomym | Kontakt | Regulamin | Pomoc
Wszystkie prawa zastrzeżone przez doop.pl©